MAYSKÉ MASÁŽE BŘICHA – ARVIGO

Arvigo techniky mayské břišní terapieTM (Arvigo Techniques of Maya Abdominal Therapy TM) jsou založeny na starobylé mayské technice břišní masáže; provádí se jako externí neinvazivní manipulace upravující pozici vnitřních orgánů, které se posunuly a omezují tak proudění krve, lymfy, nervy a chi.

Techniky vyvinula Dr. Rosita Arvigo na základě více než třicetiletého výcviku a zkušeností s masážemi, naprapathií, herbologií a spirituálním léčením a nesou nyní její jméno. Tato modalita zahrnuje holistický přístup k péči o zdraví, k němuž patří masáž, anatomie a fyziologie, herbologie, výživa a emoční a spirituální léčení. Dr. Arvigo se domnívá, že u každé přírodní léčitelské techniky je třeba se těmito oblastmi zabývat současně, aby bylo podpořeno optimální zdraví.

Dr. Arvigo se tyto techniky naučila od svého mentora, Dona Elijia Pantiho, velkého mayského šamana z Belize ve Střední Americe, u kterého se přes 30 let učila. Don Elijio se domníval, že středem ženy je její děloha. “Jestliže není děloha ženy v rovnováze, platí to i o ženě”, říkával. Porodní báby a léčitelé/ky ve Střední Americe se shodují na tom, že většina ženských potíží je způsobena putujícím lůnem. Don Elijio zemřel r. 1966 ve věku 103 let. Rosita studovala také u Hortence Robinson, 73-leté bylinářky a porodní báby z Belize, která pomáhala při porodech od svých 13 let.

Arvigo techniky mayské břišní terapieTM se zabývají pozicí a zdravím pánevních a břišních orgánů. Práce je nejznámější při úpravě vyhřezlé, pokleslé nebo obrácené dělohy a při prevenci a léčbě benigního zvětšení prostaty u mužů, dále přináší úlevu při mnoha běžných poruchách zažívání.

 

Comments are closed.